Instalatérská havarijní služba z Ostravy je připravena zasahovat nepřetržitě v průběhu celého kalendářního roku. Závady si nevybírají termíny a může se klidně stát, že vám praskne vodovodní trubka na Štědrý den, a že se zanese odpadové potrubí třeba v průběhu velikonočního pondělí. Závady a havarijní situace na odpadech v domácnosti se týkají také bytových domů. Tedy i tam, kde jsou jednotlivé byty napojené na centrální stoupačku. Stává se, že je zapotřebí rychlého instalatérského zásahu, a to co nejrychleji, protože je tu několik bytů současně doslova odříznuto od využívání toalety, koupelny a kuchyně.
Zanesení stoupačky mnohdy provází i problém v kanalizaci, k tomu může dojít v podstatě kdykoli a kdekoli, takže pokud se domníváte, že právě vás se tato problematika netýká, můžete se trpce mýlit. Kanalizace mohou být doslova ucpané nánosy listí, bahna, kamení, štěrku, písku, zbytků papíru a plastů a také prorůstajícími kořeny stromů, které se dostanou do poškozených spár kanalizačního potrubí. Instalatéři na čištění kanalizace nasazují těžkou techniku, většinou tlakovou vodu nebo mechanické frézy.
Důležitá je i prevence – na co bychom ale měli apelovat především, je prevence. S tou se vyhnete většině obtíží, protože to platí nejen v přístupu k našemu zdraví, ale i v praktických každodenních situacích. Jednou z nejdůležitějších zásad využívání odpadů v domácnosti je ohleduplnost vůči ostatním obyvatelům domu, protože tu na každý lehkomyslný čin doplatí desítky lidí.
Nevhazujte do odpadů to, co tam nepatří, například stelivo pro domácí mazlíčky (bentonit, hobliny, papírové granule apod.), kancelářský papír, papírové ubrousky, hygienické vložky a tampony, ale i větší odřezky ovoce a zeleniny, zejména ty dřevnaté. Odpady se také vyplatí preventivně čistit například biologickými bakteriálními (ekologickými) prostředky, případně koncentrovaným louhem sodným.